“Pamiętam atmosferę tamtych lat…” – wybitny lekarz o książce “Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota”

Dziękuję […] za doskonałą pod względem treści, świetnie wydaną i zilustrowaną książkę o najwybitniejszych polskich siatkarkach i siatkarzach “Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota” – napisał prof. Wojciech Drygas, kierownik Zakładu Epidemiologii, Prewencji Chorób Układu Krążenia i Promocji Zdrowia Narodowego Instytutu Kardiologii.

Czytam z wielką przyjemnością kolejne rozdziały, zwłaszcza że jestem wielkim fanem siatkówki, zapalonym kibicem sportowym, a w dodatku pamiętam świetnie […] czasy największych powojennych sukcesów polskich sportowców i atmosferę owych lat – podkreślił profesor.

Prof. Wojciech Drygas jest specjalistą medycyny sportowej, chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego, inicjatorem i koordynatorem ogólnopolskich kampanii zdrowotnych (m.in. „Postaw serce na nogi”, „Pamiętaj o sercu” czy „Rzuć palenie i wygraj”). Wybitny lekarz udzielił wywiadu do książki “Gdy milkną oklaski. Życie na sportowej emeryturze – wywiady z mistrzami”, wydanej przez Instytut Łukasiewicza w 2020 r. Rozmowę można przeczytać TUTAJ.