Marek Karbarz o książce „Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota”: to przyjemne, że ktoś o nas pamięta

Mistrz olimpijski z Montrealu, znakomity siatkarz i trener podzielił się opinią na temat książki Macieja Zdziarskiego „Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota. Rozmowy o siatkówce i nie tylko z medalistami igrzysk olimpijskich z Tokio (1964), Meksyku (1958) i Montrealu (1976)” z dziennikarzem popularnego portalu Siatka.org.

 Potrzebna była taka pozycja. To bardzo przyjemne, że ktoś pamięta, że ktoś się interesuje i ktoś wydał taką książkę. Wywiady są tak napisane, że to powinno zainteresować ludzi i z tego powodu jestem bardzo zadowolony – powiedział Marek Karbarz.

Porównał także reprezentację siatkarską Polski na igrzyska Tokio 2020 ze „złotą drużyną” Huberta Wagnera, której sukcesy Polacy śledzili z zapartym tchem na olimpiadach w Meksyku i Montrealu. Właśnie uczestnicy tych igrzysk: Ryszard Bosek, Edward Skorek, a także Krystyna Czajkowka-Rawska czy Krystyna Jakubowska są bohaterami książki „Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota”. W obszernych, często bardzo osobistych wywiadach wspominają olimpijskie zmagania, atmosferę lat 60. i 70. w Polsce, a ówczesne realia zestawiają z rzeczywistością naszych czasów. Wartością książki są także liczne, unikalne fotografie.